قیمت روغن گیربکس

10 / 10
از 1 کاربر
روغن گیربکس یکی از محصولاتی است که امروزه هم به صورت بسته بندی کارخانه ای و هم به صورت فله ای و درون بشکه ای فروخته میشود، همین امر سبب تفاوت قیمت روغن گیربکس در مغازه ها و تعمیرکاران مختلف و همچنین برند های تولیدی مختلف با یکدیگر باشد. از این رو قیمت تقریبا یکسان و ثابتی برای روغن گیربکس در نظر گرفته نشده است. یکی دیگر از دلایلی که در قیمت روغن گیربکس تاثیر گذار است فرمولاسیون آن است هر چه فرمولاسیون پیچیده تری با مواد اولیه ی گران تری در تولید روغن گیربکس نقش دادشته باشد قیمت روغن گیربکس بیشتر خواهد بود.
 دیده شده که بسیاری از رانندگان و مالکین خودرو ها از روغن گیربکس های فله ای که درون بشکه نگهداری میشوند برای خودروهای خود استفاده میکنند. مزیتی که اینگونه روغن ها دارند قیمت ارزان تر آنها نسبت به روغن های بسته بندی شده ی کارخانه ای است. اما رانندگان باید به این نکته توجه داشته باشند که هر روغن موتور مخصوص یک مدل خودرو و موتور است و نباید هر روغن گیربکسی را وارد چرخه ی فعالیت موتور خودروی خود نمایید زیرا این روغن ها میتوانند به مرور باعث تحلیل و آسیب جدی به موتور خودروی شما شوند. 
روغن گیربکسی که در بشکه نگهداری و به فروش میرسد از لحاظ کارایی یک روغن گیربکس همگانی است و اختصاصا به یک نوع خودرو وابسته نیست  به همین خاطر است که همواره توصیه شده است قیمت روغن گیربکس را فدای کیفیت و سلامت موتور خودروی خود نکنید.
 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :