قیمت روغن موتور

7 / 10
از 1 کاربر

 روغن موتور چیست و قیمت روغن موتور به چه چیزهایی بستگی دارد

در تعریفی کلی از روغن موتور باید بگوییم که بیس این نوع روغن ها از در کنار هم قرار گرفتن  یک نوع روغن پایه و افزودنی هایی خاص  تشکیل می شود. روغن موتور در کیفیت های مختلفی تولید می شود و قیمت های مختلفی را شامل می شوند. در ادامه پارامتر های تعیین کننده قیمت روغن موتور را بررسی میکنیم.

وظیفه روغن موتور چیست؟

برای شستشو و تمیزکردن و روانکاری قسمت های مختلف موتور از روغن موتور استفاده میکنیم.از دیگر وظایف روغن موتور خنک کردن قطعات داخلی موتور است که باعص میشود موتور بسیار روان تر کار کند و کارایی بسیار بالاتری داشته باشد.

کیفیتروغن موتورراجدیبگیرید و آن را فدای قیمت روغن موتور نکنید.

از مهمترین وظایفی که روغن موتور دارد  محافظت از قطعات موتور ماشین در برابر خشکی ، اصطکاک و زنگ زدگی است. و همانطور که میدانید موتور اتومبیل از حیاتی ترین بخش های یک ماشین به حساب می آید. پس هر هزینه ای برای قیمت روغن موتور بپردازید مطمئن باشید که مستقیما به کیفیت موتور اتومبیل خودتان خدمت کرده اید.

برخی از افراد فکر میکنند که اگر قیمت روغن موتور زیاد باشد نباید برای آن هزینه کنند اما این قضیه کاملا برعکس است و هرچه برای روغن موتور هزینه کنید به عمر بیشتر اتومبیل خودتان کمک کرده اید.

انتخابروغنمناسب و قیمت روغن موتور

از زمانی که ماشین را روشن میکنید تا زمانی که آن را خاموش میکنید تمام مدت روغن موتور در حال چرخیدن در فضای درونی موتور اتومبیل شماست. بنابراین همانطور که میبینید در طولانی مدت حضور روغن موتور میتواند بسیار مورد موثری در روان کار کردن و سالم ماندن اتومبیل شما دارد. بنابراین قیمت روغن موتور از هزینه هایی است که اصلا نباید نگران آن باشید  چرا که هرچه بیشتر برای روغن موتور هزینه کنید مدت زمان بیشتری موتور سالم تری برای ماشین خود خواهید داشت.

تکنولوژی های مختلفی برای ساخت روغن موتور در بازار استفاده می شود و در کل چند نوع روغن موتور در بازار وجود دارد که از نظر ترکیبات با هم فرق میکنند و بسته به اینکه از چه متریالی تشکیل شده اند قیمت های متفاوتی دارند. قیمت روغن موتور در کیفیت های متفاوت روغن موتور متفاوت است و انتخاب اینکه از چه روغن موتوری استفاده کنید بستگی به برند ماشینتان و شرکت سازنده آن دارد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :