عوارض استفاده از روغن موتور غیر استاندارد

1 / 10
از 1 کاربر

روغن موتور غیر استاندارد و تاثیر استفاده از آنها

استفاده نامناسب و نابجا از روغن موتور و یا استفاده از روغن موتور غیر استاندارد که مناسب خودروی شما نیست میتواند برای موتور خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد . از جمله مشکلاتی که ممکن است بوجود بیاید این است که موتور به شکل خیلی بدی صدمه میبیند و این صدمات میتواند خرابی های زیادی رابرای موتور ماشین بوجود آورده و صاحب اتومبیل را به خرج بیاندازد. به همین علت است که میگوییم در انتخاب روغن موتور مناسب بسیار دقت کنید و از هر روغن موتوری استفاده نکنید. استفاده از روغن موتور غیر استاندارد و نامرغوب میتواند به مرور موتور را کهنه و فرسوده کند. برخی نشانه ها و علائم خاصی وجود دارد که شما میتوانید متوجه خوب کار نکردن موتور اتومبیل خود شوید.

یکی از این علائم میتواند صدای موتور باشد ، هر صدایی که از موتور خارج شود و حاکی از این باشد که موتور مرتب کار نمیکند میتواند از نشانه های استفاده از روغن موتور غیر استاندارد باشد . صداهایی نظیر تق تق موتور ،صدای زوزه مانند از موتور ، صداهایی مثل سوت کشیدن و غیره ... گاهی اوقات صدایی یا حسی شبیه لرزیدن قسمت جلوی اتومبیلتان یه احساس کردن ضربه هایی که تکان هایی به ماشین میدهد همه و همه می تواند نشانه هایی از بد کار کردنموتور باشد که علت آن خراب بودن روغن موتور است.

عوارض استفاده از روغن موتور غیر استاندارد

برخی از این لرزش ها اسم های خاص خود رادارند که نشان دهنده ی بروز مشکل در قسمت مربوط به خود هستند. گاهی اوقات شاهد لرزش هایی در ماشین هستیم که در سرعت پایین حتی سرعت های زیر هشتاد کیلومتر بوجود می آیند ، نام این نوع لرزش ها را به اصطلاح لرزش سرعت کم یا پایین گذاشته اند. و برعکس این قضیه نیز امکان پذیر است و به این لرزش هایی که در سرعت های بالا و در دورهای بالای موتور اتفاق می افتد لرزش های سرعت بالا می گویند.

شناخت دقیق این هشدارها و علائم به ما کمک میکند تا بتوانیم مشکلات اتومبیل خود را تشخیص داده و برای برطرف کردن آنها اقدام کنیم .

عوارض استفاده از روغن موتور غیر استاندارد

البته خرابی های موتور علت های دیگری هم میتواند داشته باشد اما صداهایی نظیر زوزه کشیدن و تق تق کردن و بقیه موارد اینچنینی بیشتر به مشکلات مربوط به روغن موتور برمیگردد و طبق تجربیاتی که وجود دارد بسیار دیده شده است که کمترین مشکل در روغن موتور و یا انتخاب روغن موتور غیر استاندارد میتواند بیشترین خرابی ها را برای موتور ماشین به بار بیاورد.

اما نگران نباشید . با شنیدن صدای موتور و اینکه چگونه مشکل پیش آمده را با علائمی خاص و صداهایی مشخص نشان می دهد میتوانید متوجه مشکل موجود در روغن موتور شده و آن را تعویض کنید یا از روغن موتور مناسب تری برای خودروی شخصی تان استفاده کنید.

عوارض استفاده از روغن موتور غیر استاندارد

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :